Technológia

Technológia výroby

Spájame najmodernejší CNC systém a remeselnú zručnosť
Inovatívna, počítačom riadená CNC technológia je garanciou absolútnej rozmerovej presnosti a tvarovej čistoty našich produktov. Finálne výrobky sa v našej rodinnej dielni lakujú ručne. Jednak takto zabezpečíme chirurgicky presné vrstvenie laku, jednak máme pod plnou kontrolou všetky strany nutné na lakovanie. Ručné lakovanie zabezpečí perfektnú rovnomernosť povrchovej úpravy a v kondenzačnom tuneli sa produkty dokonale vysušia. Takto dokážeme ušetriť množstvo času a dodať vám hotový výrobok v čo najkratšom možnom termíne. Automatizácia výroby je však u nás spojená aj s tradičným stolárskym remeslom. Niektoré jemné práce, ako je napríklad brúsenie, či už spomínané lakovanie sú ideálne len pre šikovné ruky skúseného stolára...

Kvalitný vstupný materiál a špičková technológia sú dve najdôležitejšie faktory pri výrobe našich produktov.

  • Výroba začína výberom vhodného materiálu podľa želania zákazníka. Robustné drevené lamely sa pomocou stroja nahrubo skrátia. Pomocou frézy a ďalších dielčích úprav následne vykrojíme želaný profil produktu.
  • Jednotlivé kusy profilu sa v dielni strojovo spájajú, ručne vybrusujú, namáčajú a impregnujú. Tento postup sa opakuje, pokým nie je produkt pripravený na dôkladné povrchové lakovanie.
  • V prípade drevohliníkových okien pridávame na jednotlivé krídla i samotný rám kvalitné celoobvodové kovanie. Následne pristupujeme k zasklievaniu, ktoré vychádza opäť z požiadaviek klienta na materiál.
  • Hotové produkty expedujeme zákazníkom. Priamo na mieste ich aj montujeme, skontrolujeme ich funkčnosť a správne osadenie. Vo väčšine prípadov ešte vylepšujeme okná alebo dvere doplnkami (žalúzie, sieťky, ozdobné kľučky), ktoré si klient objednal.