Služby

Výroba okien a dverí na mieru

Drevené okná a dvere podľa vašich predstáv
Ak máte ambíciu vytrhnúť sa z bielej anonymity plastových okien, drevené okná na mieru naplnia vaše estetické túžby po originálnom bývaní. Drevo nikdy nevyjde z módy a je to nesmierne subtílny, variovateľný materiál. Prinesie do vášho domova prísľub komfortu, tepla a dizajnovej klasiky, ktorá s vami vydrží celý život. V našej rodinnej drevovýrobe vám dokážeme vytvoriť unikátne drevené okná a dvere s osobitým rukopisom. Naše okenné a dverové profily majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti a ich premyslený systém tesnenia zamedzuje prieniku vhkosti do interiéru. Používame nadštandardný spojovací a kovací materiál, ktoré vaše drevené okná a dvere chráni pred prievanom a únikom tepla.

Nestačí vyrobiť kvalitné okno či dvere, dôležitá je aj profesionálna montáž, inak produkt nedokáže naplniť svoj potenciál.

výroba okna laserom

GARANCIA NAJVYŠŠEJ KVALITY

 • Naše drevené okná a dvere na mieru vyrábame z prvotriednych vstupných materiálov, ktoré sú zárukou ich dlhodobej životnosti. Profesionálne vykonaná montáž zabezpečí, že vaše okná a dvere budú plné funkčné, stabilné a utesnené.

ORIGINÁLNY DIZAJN Z PRAVÉHO DREVA

 • Drevo je materiál s neobmedzeným potenciálom, z ktorého sa dajú doslova vyčarovať neobyčajné tvary a povrchy. Drevené okná a dvere budú vždy synonymom večnej klasiky a vizitkou dobrého vkusu majiteľov.

FÉROVÉ CENY

 • Kvalita niečo stojí, ale svoje ceny zbytočne nenadhodnocujeme. Staviame na férovú cenovú politiku a vždy sa snažíme o optimálnu dohodu s klientom. Naše drevené okná a dvere si môže dovoliť každý.

BEZPEČIE

 • Pre zvýšenie pocitu komfortu používame pri výrobe aj trojvrstvové sklo, ktoré garantuje pocit absolútneho bezpečia a nepriepustnosti. Množstvo dômyselných istiacich systémov zvyšuje dobrý pocit z vášho domova.

Renovácia okien a dverí

Zachovajte nostalgickú krásu vašich okien a dverí
Výmena starých okien a dverí za nové nemusí byť vždy najlepším riešením. Výmena je finančne nákladná, je to priamy stavebný zásah do interiéru vášho obydlia a vo výnimočných prípadoch musíte výmenu riešiť i s pamiatkármi. Vhodnejšou alternatívou je renovácia pôvodných okien či dverí. Výhodou je, že pri rekonštrukcii okien a dverí nie sú potrebné žiadne búracie práce a nezasahuje sa do štýlu daných okien alebo dverí. Naopak, renovácia len podtrhne ich krásu a unikátny dizajn. Rekonštrukcia drevených okien vyžaduje citlivý prístup a profesionálneho stolára s bohatými skúsenosťami. Náklady na rekonštrukciu nie sú tak vysoké ako v prípade kompletnej výmeny. Renováciou sa zlepší funkčnosť pôvodných okien/dverí a ich zvuková nepriepustnosť.

Renováciou starých drevených okien/dverí znížite únik tepla až o 50% a predĺžite ich životnosť.

agh-renovacia-okien-a-dveri
 • Rekonštrukcia okien a dverí môže zahŕňať revíziu a premazanie kovania, výmenu poškodeného skla, výmenu a opravu nefunkčných dielov, výmenu opotrebovaného tesnenia či mechanického poškodenia.
 • V rámci rekonštrukcie vykonávame aj rôzne povrchové úpravy, dodatočné osadenie parapetu, repasovanie a prekotvenie rámov či obnovu tesnenia.
 • Súčasťou každej rekonštrukcie starých okien a dverí je aj odborné poradenstvo, kde s klientom detailne preberieme všetky nutné zmeny.
 • Vykonávame aj pravidelné revízie, servis a údržbu okien/dverí v rôznych komerčných, štátnych a súkromných objektoch. Servisné kontroly s prípadnou renováciou je nutné dohodnúť dostatočne vopred, najmä v prípade veľkých okenných systémov.

Výmena okien a dverí

Nové okná a dvere zabezpečia lepšiu izoláciu
Okná a dvere sú stavebnými prvkami, ktoré nielen významne ovplyvňujú estetiku vášho bývania, ale aj jeho materiálnu hodnotu. Ak je ich výber zanedbaný a montáž nebola realizovaná spoľahlivými profesionálmi, po čase môžu nastať nepríjemné problémy, za ktorých riešenie budete nútení vydať nemalé peňažné prostriedky. Na okná a vchodové dvere sú kladené najvyššie nároky, preto sa pri ich výmene sústredíme aj na najmenšie detaily. Výmenou starých okien či dverí zabránite zbytočným tepelným únikom a zároveň zvýšite estetickú úroveň vášho domova. Nový okenný systém vám dodá pocit väčšieho bezpečia, poskytne vám výbornú zvukovú izoláciu, má minimálne požiadavky na údržbu a ľahko sa s ním manipuluje.

Nebojte sa výmeny: nekvalitné okná a dvere vám môžu spôsobiť až 40%-nú tepelnú stratu!

DSC_8917
 • Výmenu okien realizujeme vždy tak, aby sme nepoškodili vonkajšiu fasádu. Začíname z interiérovej (vnútornej) strany, kde je prípadná lokálna úprava omietky po výmene okien či dverí ľahšie korigovateľná.
 • Demontáž starých okien prebieha s najväčšou opatrnosťou – vysadzujeme krídla, vnútorné i vonkajšie parapety. Rám okna sa následne pomaly vypáči z okenného otvoru.
 • Je nutné upraviť okenný otvor na nové osadenie: čistíme, vyhladíme nerovnosti, odstraňujeme zvyšky omietky. Keď je otvor dostatočne pripravený, inštalujeme nové okná.
 • Záverečné úpravy obsahujú zafixovanie rámu v konečnej polohe, ukotvenie po celom obvode okna, špáry sa vyplnia montážnou polyuretánovou penou a namontujú sa doplnky.