Francúzske okná

Francúzske okná na mieru

Šarm vysokých drevených okien
Zapúšťajú sa až do podlahy a na prvý pohľad na vás zapôsobia svojou neprehliadnuteľnou eleganciou. Každému interiéru dodajú punc luxusu a prepožičajú mu dostatok denného svetla. Najväčším darom francúzskych okien je famózny výhľad, ktorý poskytujú. V letnom období budú vaše obydlie príjemne hriať a dozaista oceníte aj možnosť rýchleho vetrania. Kvalita zasklenia ovplyvňuje aj výborné zvukovo-izolačné vlastnosti francúzskych okien. Pri montáži vám radi poradíme aj pri výbere vhodných žalúzií či roliet, ktoré si tento typ okna vyžaduje.

Francúzske okná sú symbolom elegancie a dodajú vášmu domovu nielen množstvo svetla, ale aj nádych luxusu.

  • Vysoké francúzske okná siahajú od podlahy obvykle až k stropu. Svojou dychberúcou majestátnosťou okamžite pútajú pozornosť. Do interiéru púšťajú nádherné svetlo a prepožičiavajú neopakovateľný výhľad.
  • Na výrobu francúzskych okien používane ušľachtilé druhy dreva, ktoré majú optimálne tepelno-izolačné vlastnosti. Francúzske okná v porovnaní s klasickými, púšťajú do priestoru až dvojnásobné množstvo denného svetla.
  • Výhodou francúzskych okien je efektívnejšie vetranie: veľké krídla okna skracujú dobu nutného otvárania a výmena vzduchu tak prebieha rýchlejšie. Solárnym únikom sa dá zabrániť premysleným systémom vykurovania.
  • Francúzske okná zvyčajne vyrábame s dvojitou tabuľou skla, aby sme dokázali zabezpečiť väčšiu udržateľnosť tepla v miestnosti. Vysoké okná sú namiesto parapetu chránené dekoratívnou mrežou alebo zábradlím.