Doplnky

Doplnky

Všetko, čo potrebujete pre dokonalé okná a dvere
Drevené okná a dvere na mieru by mali prirodzene harmonizovať s objektom, ktorého sú súčasťou a zároveň štýlovo zapadnúť do okolia. V našej ponuke nájdete široké spektrum funkčných doplnkov, ktorými dokážeme doslova vyšperkovať každé novovyrobené okno či dvere. Od počiatočných farieb, lakov a lazúr, pomocou ktorých vyčarujeme požadovaný odtieň a textúru, až po tesniace pásky, parapety zo špičkových materiálov a kľučky.

Doplnky a príslušenstvo k oknám a dverám sú záverečným, ale dôležitým detailom, preto si na ich výbere a vzájomnom súlade dávame extra záležať.

  • Žalúzie a rolety sú neoddeliteľnou súčasťou tieniaceho systému v bytoch, domoch a kanceláriách. Vnútorné žalúzie ponúkame v pestrej farebnej škále a v štýlových dekoroch. Okná môžete doplniť aj užitočnými sieťkami proti hmyzu. Naše sieťky proti hmyzu vyrábame na mieru. Majú dokonalú priedušnosť a maximálnu svetelnú priepustnosť. Sieťky si môžete zvoliť rolovacie, otváracie či odnímateľné.
  • Kvalitné okenice chránia váš domov pred mrazom, silným slnkom a vonkajším hlukom. Pomáhajú vám zachovať súkromie a dobre izolujú teplo. Dodáme vám vonkajšie i vnútorné parapety, ktoré spĺňajú všetky požadované technické parametre a majú dlhodobú životnosť.
  • V našom sortimente doplnkov nájdete aj vysokokvalitné kovanie, tesniace pásky, rolety, žaluzia, sieťky proti hmyzu a parapetné dosky z rôznych materiálov. Do nášho portfólia doplnkových produktov patria rôzne krycie a ozdobné fólie na okná, drevené eurohranoly a rozmanité typy skla.

Rolety

Kvalitné rolety sú nielen estetickým doplnkom vašich okien, ale udržujú prirodzenú klímu vo vašom dome či byte. Chránia vaše okná pred poškodením, pred zvedavými pohľadmi zvonka a prípadným vlámaním. Po ich stiahnutí sa automaticky znižuje hladina vonkajších zvukov. Rolety sa ovládajú ručne, alebo je možné na základe vašej požiadavky pridať aj motorový pohon, ktorý vám manipuláciu s roletami výrazne uľahčí. Naše rolety sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov s bezkonkurenčnou životnosťou.

predokenna-roleta-pento-xp

Predokenná roleta PENTO XP

Päťhranný box – predokenné rolety znižujú tepelné straty až o 30% a prirodzene regulujú teplotu v interiéri. Montujeme ich vždy pred samotné okno, čím automaticky predchádzame vzniku tepelných mostov. Rolety Pento XP sú vyrobené z vysokokvalitného hliníka s povrchovou úpravou, ktorý nevyžaduje žiadnu extra údržbu. Predokenné rolety majú dlhodobú životnosť a chránia vaše okná pred mechanickým poškodením. Pohon je mechanický, podporený špeciálnym popruhom alebo motorický, ktorý sa dá primontovať aj dodatočne. Môžete si vyberať zo širokého spektra farieb.

zaomietacia-roleta-intego-xp-basis-quadro2

Zaomietacia roleta INTEGO XP BASIS QUADRO

Zaomietací štvorhranný box – na výplne stavebných otvorov obvykle používame inovatívny systém Intego XP. Podomietkové rolety realizované prostredníctvom systému Intego sú vyrobené zo špičkových hliníkových materiálov, ktoré nepodliehajú korózii a sú odolné voči vonkajším vplyvom. Vďaka svojej špeciálnej povrchovej úprave majú vysokú životnosť. Ovládať ich môžete ručne, pomocou šikovného pruhu, alebo vám pomôže praktický motorický systém, ktoré funguje aj na diaľkové ovládanie. Zaomietacie rolety u nás nájdete v pestrej farebnej škále.

nadokenna-vonkajsia-roleta-puro

Nadokenná roleta PURO

Nadokenné rolety PURO sa montujú spoločne s oknami, čím sa šetria financie a čas na prácu. Rolety sú vyrobené s vysokokvalitných eko materiálov, ktoré sú odolné voči UV žiareniu. Roletový systém PURO vynikajúco chráni pred horúčavou v teplých letných dňoch a naopak v zime udržuje optimálnu teplotu v interiéri. Nesmiernou výhodou roliet PURO je, že sa hodia na všetky typy okien. Výborne tlmia zvuky a dobre izolujú. Manipulácia je buď ručná, alebo motorická, aj s možnosťou diaľkového ovládania.

Žalúzie

Tieniaca technika v podobe vonkajších žalúzií zvyšuje úžitkovú hodnotu a komfort vášho bývania. Ponúkame vám dva druhy systémov: žalúzie pred okno alebo žalúzie pod omietku. Žalúzie dodávame len s motorovým pohonom. Motor je účelne umiestnený pred nábalom do lamiel, aby sa ušetrilo čo najviac miesta. Vonkajšie žalúzie je možné doplniť aj rolovacou sieťkou proti hmyzu alebo textilnými tieniacimi roletami. Montáž žalúzií je jednoduchá a nevyžaduje žiadne stavebné zásahy.

predokenne-zaluzie-quadro-xp-rs2

Predokenná žalúzia QUADRO XP-RS

Štvorhranný box – predokenné žalúzie ROMA sa vyznačujú moderným dizajnom a estetickým spracovaním. Chránia pred priamym slnečným svetlom a lamely žalúzií sa otáčajú o 180 stupňov. Nielenže nimi dokážete regulovať prienik denného svetla do priestoru, ale aj uhol vášho výhľadu z okna. Perfektné tesnenie zabezpečuje časový spínač, veterný a slnečný senzor. Hliníkový materiál nepodlieha hrdzaveniu a je vysokoodolný. Unikátna povrchová úprava predlžuje žalúziám ich životnosť.

zaomietacie-zaluzie-integro-xp-rs-basic-quadro2

Zaomietacia žalúzia INTEGO XP-RS BASIS QUADRO

Zaomietací štvorhranný box – zaomietacie vonkajšie žalúzie ROMA z kvalitných materiálov dobre odolávajú času. Výborne tlmia externý hluk, chránia pred silnými slnečnými lúčmi a UV žiarením. Zaometacia žalúzia je vhodným bezpečnostným prvkom, ktorý chráni vaše súkromie a šetrí náklady vynaložené na energie. Lamely žalúzií sa otáčajú v 180-tich stupňoch. Hliníkový materiál so špeciálnou povrchovou úpravou nepodlieha korózii a odoláva mechanickému poškodeniu.

Kovanie

Kovanie na dverových a okenných systémoch garantuje bezpečný a komfortný život vo vašom domove. Bez kvalitného a precízneho kovania by nebolo možné vytvoriť sofistikované systémy otvárania či sklápania, ktoré nám všeobecne uľahčujú existenciu v akomkoľvek priestore.
Naša technológia kovania je inovatívna najmä svojimi technickými prednosťami a decentným dizajnom. Tvarovo sa kovanie prispôsobí takmer všetkým typom otvárania: jedno-, dvojkrídlové, sklopné, otváravo-sklopné či šikmé. Kovanie môžete dizajnovo variovať podľa svojho vkusu, môže byť viditeľné alebo skryté.

Sieťky proti hmyzu

Sieťky do okien a dverí by už dnes mali byť samozrejmosťou v každej domácnosti. Chránia pred hmyzom a vniknutiu neželaných návštevníkov do bytu. V našej ponuke nájdete pevné sieťky na okná, ktoré sa na rám okien ľahko prichytia pomocou špeciálnych otáčavých háčikov. Sieťku môžete kedykoľvek zvesiť. Na dvere odporúčame obľúbené otváracie dverové siete, ktoré sú zavesené na pántoch. Môžete si vybrať medzi obyčajnou alebo samozatváracou verziou. Inovatívne plissové siete, ktoré sa skladajú do tvaru harmoniky sú horúcou dizajnovou novinkou. Klasické rolovacie siete sú veľmi praktické, nakoľko ich sťahujete a vyťahujete podľa momentálnej potreby.

eurohranoly

Eurohranoly

Základným polotovarom na výrobu kvalitných drevených eurookien sú eurohranoly. Ide o trojvrstvový lepený hranol so znamenitou tvarovou stálosťou a vysokou pevnosťou. Eurohranoly obsahujú krycie lamely prvotriednej kvality v radikálnom reze. Drevené eurookná sa vyznačujú výbornými tepelno- a zvukovoizolačnými vlastnosťami, zdravotnou nezávadnosťou, dostupnosťou a prirodzenou vzhľadnosťou v interiéri.

Smrekové drevo je najpoužívanejším typom stavebného dreva na Slovensku. Jeho mäkká, hodvábne lesklá textúra dobre znáša teplo i zimu. Navyše krásne vonia.  Z tohto vysokoakostného dreva vyrábame väčšinu našich eurookien. Smrekové drevo je vhodné pre rôzne druhy povrchových úprav (lakovanie, voskovanie, lazúra).

Borovicové drevo pevné, no zároveň pružné. Má krehkejšiu štruktúru ako smrek, ale má výraznejšie letokruhy. Borovicové drevo dobre odoláva aj nadmernej vlhosti a má vysokú trvanlivosť.

Dubové drevo je už odpradávna obľúbenou surovinou v stolárskom priemysle a najmä na výrobu nábytku. U nás z neho vyhotovujeme robustnejšie eurookná v luxusnom prevedení, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Dubové drevo je mimoriadne rezistentné voči napadnutiu hmyzom či plesniam. Taktiež dobre znáša vlhkosť a prudké zmeny teplôt.

Tropická drevina Meranti slúži na výrobu eurookien s veľmi malou rozťažnosťou a vysokou tvarovou stálosťou. Meranti obsahuje prirodzené impregnačné látky, ktoré zabezpečujú jeho výbornú odolnosť voči vonkajším vplyvom.

prípravky na údržbu okien

Údržba okien

V rámci pozáručného servisu si u nás môžete objednať užitočnú kontrolu a následnú údržbu vašich okien na mieru. Náš profesionálny tím zavíta k vám domov, skontroluje stav všetkých okien, kovania a ostatných doplnkov. V prípade potreby naši pracovníci vykonajú premazanie, údržbu alebo ošetrenie drevených častí pomocou ošetrovacích prípravkov Pflegeset-Plus od spoločnosti Adler. Produkt Top Clear rozpúšťa nečistoty a účinne odmasťuje. Prípravok Top Finish sa postará o mikroskopické trhlinky, zjednotí a dodá povrchom patričný lesk. Uvedené služby sú spoplatnené.

Farby adler

Farby

Drevené okná potrebujú pravidelnú údržbu a starostlivosť. Unikátny systém HighRes od spoločnosti Adler však dokáže až na 10 rokov garantovať perfektný vzhľad a maximálnu ochranu vašich drevených okien a to bez akejkoľvek údržby! Pri dodržaní štandardných postupov výroby a povrchových úprav vám drevené okná vydržia dlhé roky bez nutnosti väčších zásahov či dodatočného ošetrovania.

highres

Parapetné dosky

Vyrábame dva druhy parapetných dosiek: hliníkové vonkajšie parapety s hrúbkou cca 2 mm, ktoré vynikajú tvarovou stálosťou, sú odolné voči externým vplyvom a majú extrémne nízku tepelnú rozťažnosť. Druhým typom sú drevené vnútorné parapety, ktoré prirodzene harmonizujú s vašimi drevenými oknami a dizajnovo ich dotvárajú. Drevené parapetné dosky vyrábame z kvalitného lepeného dreva (pozdĺžne nadpájané /fixové)

Okenice

Vyhotovujeme drevené okenice zvyrobené zo smrekového dreva alebo iných tropických drevín (teak, meranta). Okenice sú tradičným spôsobom zatemňovania, ktoré pomáha chrániť váš domov pred vrtochmi počasia. Klasické drevené okenice dokážu zlepšiť tepelnú izoláciu – s otvorenými lamelmi o 10% a so zatvorenými až o 14%. Špeciálna lazúra s obsahom impregnačnej zložky a exteriérový lak s UV filtrom pekne zdôraznia kresbu dreva.